Jak zmienić wystrój salonu?

Pokój dzienny jest jednym z najważniejszych pomieszczeń naszym  domu. To tam spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, więc musi być wygodny i przytulny. Ale po pewnym czasie ta wygodna kanapa lub klasyczny stolik do kawy mogą zacząć wyglądać na stare i odrobinę zdezelowane. Jeśli jesteśmy gotowi na zmiany, to warto wypróbować kilka wskazówek, które pomogą nam odświeżyć salon bez konieczności rujnowania domowego budżetu.

Powieś lustro

Lustra odbijają światło i sprawiają, że pokój wydaje się większy. Powieśmy jedno w rogu swojego salonu, aby wydawało się bardziej przestronne, ponieważ dzięki temu pokój będzie wydawał się bardziej otwarty i przestronny. Jeśli nie podoba nam się ten pomysł, powieś je na przeciwległej ścianie, aby odbijało się z powrotem do pokoju zamiast na zewnątrz, tworząc wrażenie, że pokój jest większy niż wi rzeczywistości, jest to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych przestrzeni. Lustra pomagają również odbijać światło w ciemnych kątach pomieszczeń, więc jeśli w naszym salonie brakuje naturalnego oświetlenia z okien, spróbujmy, zamiast tego powiesić lustro na suficie! To rozwiązanie stosowali już Starożytni Rzymianie.

Odrobina koloru dla każdego…

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wybrać schemat kolorów. Proponujemy odwiedzić sklep z farbami i spojrzeć na wszystkie różne kolory farb, które są dostępne. Wybierając kolor ścian, spróbuj znaleźć coś, co będzie współgrać z wszystkim innym w naszym domu. Dobrze dopasowane kolory ścian mogą sprawić, że nasz salon wyda się zdecydowanie bardziej przestronny. Jeśli chcemy sprawić, że pokój wyda się wyższy, to pomalujmy salon w pionowe pasy. Natomiast jeśli chcemy sprawić, żeby pomieszczenie wyda się szersze, to postawmy na pasy poziome.

Możemy też zdecydować się na fototapetę. Te ostatnie świętują swój renesans w ostatnich latach. Nowoczesne fototapety nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi, które pamiętamy z okresu PRL-u. Współczesne fototapety dostępne są  w wielu kolorach i wzorach. Najbardziej wymagające osoby mogą zamówić tapetę z własnym wzorem. Szeroki wybór fototapet możemy znaleźć na stronie: https://tappy.pl/oferta/fototapety/.

Możemy też przemeblować salon. Czasami wystarczy zamienić kilka mebli miejscami i nasz salon nabierze całkiem nowego charakteru. Możemy też pokusić się o odnowienie naszych starych sprzętów. Na sklepowych półkach znajdziemy specjalne farby, którymi możemy pomalować stare krzesła czy stół. Dobrym pomysłem jest też obicie nową tkaniną krzeseł lub ulubionej kanapy.

Nie zapominajmy o detalach!

Nie każdy sobie sprawę, że drobne detale bardzo mocno wpływa na wystrój całego pomieszczenia. Dlatego, jeśli chcemy zmienić wygląd salonu postawmy na nowe dekoracje. Na ścianach możemy powiesić  nowe obraz lub ulubione zdjęcia. Możemy też zdecydować się na novy dywan czy obicia mebli. Jeżeli kochamy rośliny, to zdecydowanie warto zadbać o ich obecność w mieszkaniu. Szukając roślin do domu musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze weźmy pod uwagę warunki, jakie panują w naszym mieszaniu, na przykład nasłonecznienie. Kolejna istotna kwestia, to nasze umiejętności ogrodnicze. Jeśli dopiero zaczynamy tę przygodę, to raczej nie decydujmy się na storczyki. Te bywają bardzo wymagające w uprawie.

Podsumowując zmiana wystroju salonu wcale nie musi zrujnować naszego domowego budżetu. Najważniejsze to dobre chęci, zapał oraz szczypta kreatywności. W Internecie znajdziemy mnóstwo poradników, które pokażą nam krok po kroku wykonać poszczególne prace remontowe.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *