Jak wybrać właściwą owijarkę do palet?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w większych firmach produkcyjnych lub logistycznych przeważnie występuje problem związany z właściwym pakowaniem palet. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej wspomniane zadanie jest wykonywane przez specjalnie przystosowane do tego owijarki. W najprostszym możliwym ujęciu nakładają one folię na ułożone na niej towary. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia? Warto wiedzieć, że producent owijarek do palet – Tezaurus ma w swojej ofercie bardzo wysokiej jakości produkty.

Kiedy dokładnie rekomendowane jest zainwestowanie w owijarki do palet?

Firma powinna w pierwszej kolejności zastanowić się, czy zaopatrzenie się w omawiane urządzenie będzie opłacalne. Godny uwagi jest fakt, że koszt owijarki oscyluje od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem dokonanie szczegółowej analizy zarówno możliwości, jak i potrzeb firmy. Jeżeli ilość wysyłanych paczek tygodniowo będzie niewielka, firma będzie potrzebowała bardzo dużo czasu, by inwestycja się zwróciła. Zupełnie inaczej będzie przedstawiała się sytuacja w przypadku przedsiębiorstwa wykonującego ogromną liczbę zamówień. Warto wiedzieć, że zastosowanie owijarek znacznie przyspieszy przygotowanie poszczególnych towarów do transportu. Należy również zaznaczyć, że przesyłki owinięte maszynowo, będą zdecydowanie bardziej stabilne.

Przedsiębiorstwo może mieć całkowitą pewność, że wszystkie palety będą zapakowane identycznie. Godny uwagi jest również fakt, że nowoczesne urządzenia są w stanie zmniejszyć zużycie folii. Jest to możliwe dzięki systemowi umożliwiającemu ich napinanie. Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że zainwestowanie w owijarki przyczyni się do poprawy wydajności firmy. Nie można zapomnieć, że w przypadku bardzo dużej liczby przedsiębiorstw urządzenia mogą obniżyć koszty. Maszynę może bowiem obsługiwać tylko jedna osoba.

Jakie parametry odgrywają największą rolę?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podjęcie przez firmę decyzji o zakupie owijarki jest dopiero pierwszym krokiem. Kolejnym etapem będzie wybranie właściwego urządzenia. Jak wiadomo, maszyna musi odpowiadać potrzebom firmy. Zalecane jest zatem zapoznanie się z parametrami poszczególnych owijarek znajdujących się w asortymencie renomowanych producentów. Istotne znaczenie będą miały nośność, a także wielkość stołu obrotowego. Oczywiście powinien być odpowiednio dopasowany do masy i rozmiarów palet. W niektórych przypadkach świetnym rozwiązaniem będzie rozważanie podstawy w kształcie litery E.

Można zaobserwować, że coraz większa liczba firm stawia na urządzenie wyposażone w specjalny górny docisk. Należy mieć świadomość, że najważniejszym elementem praktycznie każdej maszyny owijającej jest głowica, która będzie rozciągała folię. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępne są owijarki z różnymi systemami. Można zdecydować się na rozwiązanie wyposażone w głowicę z ręcznym hamulcem folii. Maszyna jest niezwykle prosta w obsłudze. Warto jednak wiedzieć, że urządzenie zagwarantuje umiarkowaną jakość owinięcia. Kolejną opcją będzie owijarka posiadająca głowicę z hamulcem elektromagnetycznym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w tym przypadku siła naciągu będzie regulowana przy wykorzystaniu sterowanego elektromagnesu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w owijarkę z głowicą jednosilnikową ze wstępnym naciągiem. Urządzenie jest jednak skomplikowane. Zostało wyposażone przez producenta w silnik elektryczny, który będzie pozwalał na rozciągniecie folii przed pakowaniem. Owijarka może zagwarantować firmie duże oszczędności. Z kolei maszyn a głowicą dwusilnikową z naciągiem jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem dostępnym na rynku.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *