Jak zapomnieć o kimś bliskim?

Rozprawienie się z niespełnionym uczuciem nie jest łatwe. Złamane serce potęguje myślenie na temat niedoszłej drugiej połówki. Na szczęście są sposoby aby temu zaradzić. Podpowiadamy jak zapomnieć o kimś bliskim?

Zerwanie kontaktu

Pierwszym i najważniejszym krokiem do zapomnienia osoby jest zerwanie kontaktów lub zminimalizowanie ich ilości. W przypadku pary z dziećmi możliwa jest tylko ta druga opcja. Ważne aby unikać jakichkolwiek form kontaktu, mogą to być: rozmowy telefoniczne, smsy, posty na portalach społecznościowych oraz spotkania twarzą w twarz. Podczas procesu zapominania drugie osoby nie warto sprawdzać jej profilu na Facebooku lub Twitterze, bo takie działanie przynosi same negatywny skutki. Ich rezultatami mogą być rozbudzanie niepotrzebnych nadziei lub uczucie zazdrości. Chcąc zerwać należy unikać podpytywania wspólnych znajomych o szczegóły życia niedoszłej drugi połówki. W przypadku małżeństw z dziećmi warto skupić się na swoich pociechach, ograniczając wszelkie tematy rozmów do ich osób.

Analiza sytuacji

Po zerwaniu bliskich relacji konieczna jest chłodna analiza całej sytuacji. Może zostać przeprowadzona samodzielnie lub z pomocą zaufanych osób postronnych. W ten sposób można uświadomić sobie wszystkie mankamenty i minusy przerwanego związku. Po odłożeniu uczuć na bok można zauważyć znacznie więcej. W ten sposób uświadamiamy sobie dlaczego niedoszły związek przynosił więcej smutku niż radości. Widzimy przywary drugiej osoby często nie zauważane lub bagatelizowane podczas trwania danej relacji. Należy pamiętać, że porady innych osób nawet najbliższych mogą nie być obiektywne, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty. W ten sposób można zneutralizować własne wady, które były zauważalne podczas rożnych relacji.

Czas pomyśleć o sobie

Myślenie o sobie to skuteczny i znany sposób na zapomnienie o drugiej połówce. W takim okresie warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i nowymi możliwościami. Jest to dobry czas na powrót do aktywności lub hobby zaniedbanych podczas trwania związku. W tej sytuacji egoizm jest wskazany i należy myśleć o własnych zachciankach. Dla wielu osób oznacza to rozpoczęcie treningów nowych dyscyplin sportu, naukę języka lub przebranżowienie zawodowe. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a możliwości są nieograniczone. Los każdego człowieka zależy od niego samego, a w większości przypadków okres cierpienia wydłuża z jego własnej winy. Nierzadko warto zapomnieć o przeszłości i rozpocząć kolejny, szczęśliwszy etap w życiu.

2 thoughts on “Jak zapomnieć o kimś bliskim?”

  1. Zgadzam się w każdym calu. Liczę na to, że na blogu pojawi się znacznie więcej treści dokładnie w tym temacie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *