Na czym polega depilacja z wykorzystaniem lasera diodowego?

Większość kobiet pragnie posiadać piękną, idealnie gładką skórę pozbawioną nieestetycznego owłosienia. Podstawową metodą pozwalającą uzyskać taki efekt jest depilacja wybranych partii ciała za pomocą nowoczesnego lasera diodowego. Nie wywołuje on żadnych poważnych skutków ubocznych (np. w postaci podrażnień. wyprysków, wrastających mieszków), a dodatkowo gwarantuje oszczędność cennego czasu.

Wskazówki dotyczące przygotowania do zabiegu

Omawiana metoda oferowana jest przez niemal każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny i salon medycyny estetycznej. Można ją bez problemu wykonać na dowolnym obszarze ciała, choć panie najczęściej decydują się na usunięcie zbędnych włosów z nóg, okolic bikini, twarzy, brzucha, pach i dłoni. Aby procedura przebiegła bez niepotrzebnych zakłóceń, warto na około miesiąc przed planowaną wizytą zrezygnować z opalania – zarówno naturalnego, jak i w solarium. Należy ponadto koniecznie porzucić stosowanie depilatora elektrycznego, plastrów woskowych i innych podobnych rozwiązań, a także odstawić kosmetyki zawierające retinol, peelingi ziarniste i wszelkie preparaty światło uczulające. Jeśli chodzi natomiast o okres bezpośrednio poprzedzający zabieg (co najmniej doba), to nie zaleca się z pewnością picia alkoholu ani pokrywania danej części ciała kremem, balsamem, dezodorantem w kulce czy nawet wodą perfumowaną.

Krótki opis poszczególnych etapów

 

Depilacja laserem diodowym trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do maksymalnie pół godziny i bazuje na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. Najpierw pacjent bierze udział w konsultacji, wypełniając specjalną kartę i odpowiadając na pytania ze strony fachowca. Następnie zostaje poddany próbie polegającej na użyciu sprzętu na niewielkim skrawku skóry – w celu rzetelnej oceny jej reakcji. Po tych czynnościach przychodzi wreszcie pora na właściwy zabieg, który rozpoczyna się od posmarowania ciała żelem znieczulającym, ewentualnie chłodzącym. W dalszej kolejności kosmetyczka lub lekarz przykłada do wybranego miejsca głowicę lasera generującą wiązkę promieniowania świetlnego. Silnie oddziałuje ono na melaninę zawartą w cebulkach, niszcząc w ten sposób komórki macierzyste mieszków. W rezultacie włosy nie odrastają ponownie. Po zabiegu pacjent musi unikać gorących kąpieli, wizyt na basenie i w saunie czy stosowania kosmetyków ze spirytusem. Warto dodać, że istnieją konkretne przeciwwskazania do depilacji laserem diodowym. Oto najważniejsze z nich:

  • zaawansowana łuszczyca
  • bielactwo
  • choroby nowotworowe
  • epilepsja
  • przyjmowanie leków na trądzik i leków antydepresyjnych
  • ciąża (łącznie z okresem laktacji)
  • infekcje skórne i świeże skaleczenia

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *