Oparcie biznesu o faktyczne dane

Monetyzacja projektów biznesowych utrzymuje niejeden biznes w Polsce i Europie. Dane wpływają na decyzje biznesowe w coraz większym stopniu. Organizacje nie muszą już błądzić i testować tak wiele razy jak miało to miejsce dotychczas. Microsoft Power BI to zaawansowane narzędzie do Business Intelligence (BI), które pozwala firmom na analizę danych, tworzenie interaktywnych raportów i wizualizacji, a także na podejmowanie trafnych decyzji rozwojowych firm.

Microsoft jest jednym z największych i najbardziej wpływowych graczy na rynku technologii informatycznych i oprogramowania na świecie. Firma oferuje szeroki zakres produktów i usług, które są wykorzystywane przez firmy i organizacje na całym świecie.

Zimna kalkulacja narzędzi

Systemy operacyjne i oprogramowanie biurowe to od lat domena Microsoft. Praktycznie każdy zna system Windows oraz pakiet biurowy Microsoft Office, które swoją drogą, są szeroko wykorzystywane w firmach do pracy na komputerach osobistych. Rozwiązania chmurowe oferowane przez Microsoft to w głównem mierze Microsoft Azure. Świetna architektura pozwalaja firmom na hostowanie aplikacji i danych w chmurze. Azure oferuje platformę do tworzenia, zarządzania i skalowania różnych aplikacji i usług. Czego chcieć więcej…

W przypadku rozwiązań dla firm, Microsoft zaprojektował szereg narzędzi i rozwiązań. Pod lupę idzie tutaj Microsoft 365, wcześniej Office 365, które zawiera narzędzia do komunikacji, współpracy, zarządzania dokumentami i więcej. Dynamics 365 to platforma do zarządzania relacjami z klientami (CRM) i zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP).

Business Intelligence i Analytics, czyli ujednolicając Microsoft Power BI. Zestaw narzędzi do pracy z danymi i raportowania, które pomaga firmom w zrozumieniu danych i podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych – każdy słyszał, mało kto jednak wie o nieograniczonych możliwościach tej technologii.

Segmenty MS’a

Rozwiązania dla deweloperów proponowane przez Microsoft to przede wszystkim zestaw narzędzi programistycznych, np. Visual Studio, do tworzenia aplikacji i rozwiązań programistycznych. GitHub, który został wchłonięty przez Microsoft jest popularną platformą dla programistów do zarządzania kodem źródłowym i współpracy nad projektami (system kontroli wersji). Warto również pamiętać o systemach zarządzania bazami danych. Microsoft SQL Server to jedna z popularnych baz danych stosowanych w firmach na całym świecie. Kompleksowe podejście Microsoft do SQL kompensuje braki konkurencji aplikacjami i gotowymi rozwiązaniami “na klik”.

Technologie do analizy dużych danych. Big data dla Microsoft to nic nowego. Pracują z nimi już od dziesiątek lat. Postanowili jednak udostępnić swoją wiedzę developerom, prezentując swoje narzędzia do analizy big data w formie komercyjnej. Mowa tu oczywiście o Azure Data Lake, Azure HDInsight i narzędziach do analizy danych w czasie rzeczywistym, które pomagają firmom w ich eksploatacji. W branży bezpieczeństwa, Microsoft zaprojektował narzędzia i usługi tj. Microsoft Defender, które pomagają chronić organizacje przed zagrożeniami i cyberatakami. Rozwiązania dla IoT (Internet of Things) to spory segment, w którym Microsoft oferuje platformę Azure IoT – zbieranie, przetwarzanie i analizę danych z urządzeń i czujników IoT mają opanowaną do perfekcji.

Doskonalenie umiejętności MS

Świat MS to rozmaite szkolenia i certyfikaty. Oferta programu szkoleniowego i certyfikacji dla profesjonalistów IT i deweloperów, które pomagają zwiększyć umiejętności i kwalifikacje w obszarze technologii Microsoft. Tutaj każdy może wybrać naprawdę spersonalizowane rozwiązania, które na co dzień przyspieszą pracę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *