Jaki fotel wybrać do spania?

Współczesne rozwiązania w zakresie użytkowania mebli i ich funkcjonalności są bardzo różnorodne. Jednym z ciekawszych pomysłów są rozkładane fotele do spania. Pełnią dwojaką funkcję oraz mogą być ciekawym elementem wyposażenia wnętrz. Jaki fotel do spania wybrać i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Podpowiadamy!

Jakie funkcje spełnia rozkładany fotel?

Rozkładany fotel do spania pełni dwie funkcje. Po złożeniu sprawdza się jako większy fotel lub mniejsza kanapa, a po rozłożeniu staje się łóżkiem. Występuje w różnych szerokościach, dlatego może być przeznaczony dla jednej lub dwóch osób.

Te dwie role rozkładanego fotela są jego głównym atutem. Wielu użytkowników decyduje się na takie rozwiązanie, gdy zależy im np. na ograniczeniu budżetu przeznaczonego na wyposażenie konkretnego pomieszczenia.

Do jakich wnętrz nada się fotel z funkcją spania?

Taki mebel, który spełnia podwójną funkcję, jest ciekawym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń. Chcąc zyskać dodatkową przestrzeń użytkową w małym pokoju, warto skorzystać z rozkładanego fotela do spania. Większa kanapa lub nawet pojedyncze łóżko mogą zabrać zbyt dużo miejsca, które przydałoby się np. jako przestrzeń do nauki, zabawy czy pracy.

Wielu rodziców wybiera ten wariant fotela do pokoju dziecięcego, by zapewnić swoim pociechom dodatkowe miejsce do dziennej zabawy. Po złożeniu łóżko staje się fotelem, na którym można usiąść, by poczytać książkę lub obejrzeć bajkę. Jest to też jedno z lepszych wyjść, jeśli w pokoju śpi na przykład dwoje dzieci lub nastolatków i brakuje w nim miejsca na standardowe łóżka.

Niektórzy decydują się na zakup rozkładanego fotela do pokoju przeznaczonego dla gości lub np. domowego gabinetu, w którym w awaryjnych sytuacjach można kogoś przenocować.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rozkładanego fotela?

Aranżując wnętrze z rozkładanym fotelem należy rozważnie wybrać najbardziej pożądany wariant. Warto wcześniej zastanowić się, czy ma być to łóżko dla jednej czy dwóch osób i dobrać powierzchnię do spania zgodnie z potrzebami. Wybierz fotel rozkładany do spania który spełnia Twoje potrzeby.

Dobrze też sprawdzić, jak fotel się rozkłada. Szczególnie istotne jest to wtedy, gdy będą korzystać z niego starsze osoby i dzieci. Skomplikowane w obsłudze fotele lub te z cięższymi elementami ruchomymi mogą być kłopotliwe dla tych użytkowników. Takie meble mogą stać np. w pokoju gościnnym lub gabinecie, gdy są rzadziej wykorzystywane jako łóżka.

Ważny jest też materiał fotela i jego miękkość. Te każdy oczywiście dobiera zgodnie z upodobaniami. Warto jednak dopytać sprzedawcę o rodzaj materiału i wypełnień, by były to produkty wysokiej jakości, pozwalające na długie użytkowanie mebla.

Na zakończenie

Rozkładane fotele do spania to popularne rozwiązanie dwufunkcyjne. Oprócz tego korzystne ze względów ekonomicznych, gdyż kupując jeden mebel, zyskuje się zarówno fotel, jak i łóżko, a to pozwala nabywcy zaoszczędzić pieniądze.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *