Eventy i szkolenia XXI w.

Szybki rozwój technologii cyfrowych i multimedialnych rozpoczął proces zmian w świecie eventów. Proste, telewizyjne transmisje zaczęły zmieniać się w multimedialne wydarzenia. Kojarzone do tej pory głównie ze sportem i polityką przekazy na żywo, zaczęły zataczać coraz szersze koła. Widzowie, już nie tylko przed telewizorami, ale również przed ekranami komputerów i smartfonów mogli śledzić także ulubione wydarzenia kulturalne, czy rozrywkowe. Przypadająca na lata 2020/2021 pandemia i wiążący się z nią lock down stały się przyczyną kryzysu w wielu branżach, w tym także eventowej. Na odpowiedź środowiska nie trzeba było długo czekać. Artyści (szczególnie Ci niszowi) zaczęli na dostępnych platformach typu Facebook, czy Youtube prezentować koncerty online. Początkowo były to nagrania amatorskie, z użyciem telefonów, czy podstawowych kamerek internetowych. Wkrótce dołączyli do nich szkoleniowcy i organizatorzy konferencji przenosząc swoje wykłady na „szklany ekran”. Rozwiązanie takie pozwoliło na duże oszczędności i większe zyski – biletowane imprezy, które do tej pory mogły zgromadzić w sali określoną ilość osób, na live streamingach mogły zgromadzić kilka, czy kilkanaście razy więcej uczestników. Z kolei możliwość zorganizowania prelekcji, czy szkolenia w studiu multimedialnym zaoszczędziło na kosztach materiałów drukowanych, przerw kawowych, mediów itp. Wiele kursów i trenerów przeniosło się do świata wirtualnego tworząc sobie jednocześnie darmową reklamę poprzez bezpłatne streamingi zakończone propozycją zakupu ich materiałów, dodatkowych szkoleń, czy publikacji w atrakcyjnych cenach. Z tej samej formy dotarcia do widzów skorzystały teatry. Działania takie przyczyniły się do rozwoju firm realizujących streamingi i eventy multimedialne.

Duże, profesjonalne firmy zapewniają obecnie kompleksową obsługę wydarzeń online. Przeglądając oferty znajdziemy całą gamę rozwiązań dla przeprowadzenia wysokiej jakości streamingów z konferencji, wydarzeń kulturalno-rozrywkowych i sportowych, zabiegów medycznych, webinariów, czy rozgrywek e-sportowych. W chwili, gdy przemieszczanie się było ograniczone, a zajęcia edukacyjne odbywały się online nagrania i transmisje na żywo zabiegów medycznych, szkoleń praktycznych, pokazów itp. odegrało kluczową rolę w szkolnictwie wyższym na wielu kierunkach.

Nowoczesne studia multimedialne

Nowoczesne studia multimedialne, oparte o ekrany diodowe na ścianach i podłodze (ekrany bezszwowe), studio wirtualne z wykorzystaniem green screen, możliwość łączenia się z wieloma prelegentami na raz, streamingi wykonywane jednocześnie w kilku językach to tylko niektóre elementy z oferty dobrych firm. Najnowocześniejszy sprzęt, dedykowane strony internetowe z możliwością wstępu po opłaceniu biletu, ankiety, quizy i aktywności dla widzów, rozszerzona rzeczywistość, Augmented Reality, kamery 4K/12G, szeroki wybór mikrofonów i mikroportów, przepustowość do 65.000 widzów, kompleksowa obsługa i wsparcie – od momentu planowania, aż po realizację i udostępnienie nagrania do ponownego odtworzenia a do tego wóz transmisyjny zapewniają, że streaming firma oferuje swoim klientom organizację wydarzeń „od a do z”, zapewniając cały niezbędny sprzęt – zarówno multimedialny, jak i wyposażenie typu meble.

Możliwości techniczne oraz jakość przesyłanych materiałów

Możliwości techniczne oraz jakość przesyłanych materiałów wywołują w widzach złudzenie, że całość rozgrywa się w wielkich studiach np. z panoramicznymi oknami, za którymi widać architekturę miasta. I gdy zgromadzeni przed ekranami nadal spierają się, w jakim mieście było to studio (w oparciu o widziane „na zewnątrz” budynki) realizatorzy odłączają kable i gaszą światła w małym, zamkniętym pomieszczeniu bez okien.

Opisana wyżej firma ma siedzibę w Warszawie, ale dzięki dużej mobilności świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. Dwuletni wóz transmisyjny UNIT 10 UHD został stworzony do obsługi najbardziej wymagających wydarzeń muzycznych, sportowych, czy eventowych oraz produkcji telewizyjnych. Wyposażony w 10 światłowodowych torów kamerowych, z szerokim wyborem obiektywów, zrobotyzowanymi kamerami i 5 stanowiskami realizacyjnymi bus dojedzie we wskazane miejsce, aby cieszyć widzów streamingiem ich ulubionych wydarzeń w jakości Full HD oraz 4K/12G. Wóz, oraz całą gamę innego sprzętu wraz z serwerem streamingowym można wynająć i obsłużyć samodzielnie lub zlecić organizację zgranemu zespołowi profesjonalistów, a samemu cieszyć się z sukcesu naszego przedsięwzięcia.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *