Dlaczego rekomendowane jest zlecenie montażu regałów magazynowych profesjonalnej firmie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że regały magazynowe zaliczane są do niezbędnego wyposażenia znacznej większości firm logistycznych czy placówek handlowych. Firmy dzięki zastosowaniu wspomnianych produktów mogą na ograniczonej powierzchni przechowywać bardzo dużą liczbę towarów, które będą umieszczone piętrowo. Ponadto urządzone w taki sposób zakład czy magazyn będą następnie sprawnie obsługiwane za pomocą wózków widłowych. Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie montażu regałów magazynowych?

Gwarancja optymalnego wykorzystania przestrzeni oraz bezpieczeństwa

Należy mieć świadomość, że omawiane produkty są doskonałym sposobem na przechowywanie przez firmę towarów umieszczonych w skrzyniach czy spaletyzowanych. Warto wiedzieć, że systemy regałów mogą przenosić ogromne obciążenia dzięki odpowiedniej konstrukcji i stabilności. Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć, że gwarantują również bardzo szybki i łatwy dostęp do wybranych ładunków. Godny uwagi jest fakt, że regały doskonale zdadzą egzamin w przypadku magazynów, gdzie obsługa jest wykonywana tradycyjnie lub w sposób zautomatyzowany.

Budowa regałów magazynowych jest znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać. Struktura bazuje bowiem na pionowy słupach gwarantujących stabilne posadowienie całej konstrukcji. Dodatkowo przenoszą one całość obciążenia na stopy, które są zamocowane do posadzki. Z kolei pomiędzy słupami montuje się trawersy. W najprostszym możliwym ujęciu są to poprzeczne belki. Następnie powinno się ustawić belki poprzeczne między wspomnianymi wcześniej trawersami. Pozwala to na zwiększenie sztywności, a także znaczne ułatwienie montażu panelu, metalowych kratownic czy płyt tworzących półki. Należy zaznaczyć, że istotnym wzmocnieniem konstrukcji regałów magazynowych są stężenia umieszczone między słupami. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej stosowanymi elementami regałów magazynowych są osłony słupów i stóp.

Jakie są wymagania związane z montażem i obsługą serwisową regałów magazynowych?

Montaż regałów magazynowych powinien być wykonany przez firmę specjalizującą się w tego typu usługach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ich wysokość wynosi przeważnie od kilku do nawet kilkunastu metrów. Z kolei nośność w zależności od wybranego przez przedsiębiorstwo systemu może dochodzić do kilkudziesięciu ton. Rzędy regałów magazynowych powinny być łączone ze sobą po dwa, a także zestawiane „plecami” do siebie. Dzięki temu osoby pracujące na wózkach widłowych będą mogły za pomocą zaledwie jednego przejazdu obsłużyć dwie strony alejki.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwe rozstawienie, a także zmontowanie omawianego rodzaju regałów będzie wymagało doskonałej znajomości całego systemu. Ponadto firma dokonująca montażu musi zapoznać się ze wskazówkami danego producenta regałów. Należy zaznaczyć, że wszystkie części, które wchodzą w skład konstrukcji muszą być szczegółowo wypoziomowane, a także prawidłowo złączone ze sobą. Warto zadbać o to, by ewentualne odstępstwa od rekomendowanych wymiarów mieściły się w granicach, które są dopuszczalne przez projektanta.

Istotne znaczenie będą miały regularne przeglądy. Z kolei wszystkie dostrzeżone nieprawidłowości muszą być usuwane w ustalonych terminach. Przedsiębiorstwa powinny korzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm w ocenie stanu regałów magazynowych. Dzięki temu można będzie mieć gwarancję, że kontrola zostanie przeprowadzona sprawnie i rzetelnie. Ponadto wszystkie uszkodzenia będą skutecznie wyeliminowane.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *