Zespół Aspergera

Zespół Aspergera, choć nie jest już oficjalną diagnozą, należy do grupy stanów neurorozwojowych znanych jako zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD). Eksperci uważają, że to, co wcześniej zdiagnozowano jako zespół Aspergera, spada na łagodny koniec spektrum autyzmu. Teraz możesz również zauważyć, że nazywa się to ASD poziomu 1. Asperger to choroba, która może dotknąć osoby w różnym wieku. Psycholog online z całą pewnością pomoże nam podczas pojawienia się tej choroby. Warto również dodać, że Zespół Aspergera nie wiąże się z opóźnieniami w umiejętnościach językowych lub rozwoju poznawczym, więc ludzie mogą ogólnie samodzielnie zarządzać codziennymi czynnościami. Innymi słowy, ich potrzeby na ogół nie przeszkodzą im w kształceniu w klasie głównego nurtu lub utrzymaniu pracy.

O tym należy pamiętać!

Zespół Aspergera należy do kategorii poziomu 1. Podczas gdy osoby z zespołem Aspergera mogą nie potrzebować pomocy w codziennym życiu, mogą potrzebować wsparcia, jeśli chodzi o interakcje społeczne i komunikację. Choroba ta została nazwana na cześć austriackiego lekarza, Hansa Aspergera, zaburzenie to ma swoje mocne strony, w tym znaczną koncentrację, zdolność do identyfikowania wzorców i silną dbałość o szczegóły. Każdy może mieć autyzm, ale ludzie nadal mają trudności z postawieniem diagnozy. Każda osoba z zespołem Aspergera ma inne doświadczenie. Jednak niewiele wspólnych cech można znaleźć u osób z zespołem Aspergera. Objawy zespołu Aspergera mogą obejmować:

– Trudności w interakcjach społecznych
– Trudności w komunikacji
– Posiadanie powtarzalnego wzorca działań, zachowań i zainteresowań

Zespół Aspergera może utrudniać interakcje społeczne, ponieważ osoby z zespołem Aspergera mają trudności ze zrozumieniem innych ludzi, czytaniem emocji innych i wyrażaniem własnych uczuć w sposób, w jaki robią to inni. Może to spowodować błędną interpretację i ludzie mogą zacząć myśleć, że ten z zespołem Aspergera jest niewrażliwy lub nieodpowiedni.

Podsumowanie

Różni ludzie będą wykazywać różne objawy, gdy mają zespół Aspergera. Jednak często zdarza się, że dzieci z zespołem Aspergera mają wąski temat zainteresowania, na którym obsesyjnie się koncentrują. Na przykład dziecko może rozwinąć zainteresowanie, które pochłania wszystkie rzeczy, takie jak na przykład rozkłady jazdy pociągów. Możesz zauważyć, że te zainteresowania są głównymi tematami, które omawiają z rówieśnikami i dorosłymi, zwykle w sposób jednostronny. To obsesyjne skupianie się na wąskim temacie jest jednym z powodów, dla których dzieci z zespołem Aspergera mogą mieć trudności z interakcjami społecznymi. Często nie są świadomi prób zmiany tematu przez ich rozmówcę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *