Najlepsze VPN

Wszyscy bezmyślnie dołączaliśmy już wcześniej do publicznej sieci Wi-Fi, czy to stojąc w kolejce na kawę i sprawdzając nasze e-maile, wskakując do publicznej sieci metra, aby sprawdzić, czy nadal pada, czy logując się do Wi-Fi  w bibliotece, aby nadrobić trochę pracy. Przeglądanie sieci w publicznych sieciach Wi-Fi nie jest jednak najbezpieczniejszą praktyką, jeśli chodzi o bezpieczeństwo cyfrowe. W rzeczywistości znacznie ułatwia hakerom dostęp do Twojego urządzenia, co może prowadzić do kradzieży niektórych poufnych informacji, takich jak nazwy użytkownika, hasła, informacje o koncie bankowym i tak dalej. Na szczęście sieci VPN szyfrują ruch sieciowy, kierują go przez prywatny wirtualny tunel i zastępują adres IP, dzięki czemu przeglądanie Internetu za pomocą publicznych sieci Wi-Fi jest bezpieczniejsze.

VPN, inaczej znane jako virtual private networks, to oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom „prywatne” połączenie internetowe, co oznacza, że ich ruch internetowy i aktywność zostaną ukryte w zaszyfrowanym tunelu, a ich adresy IP zostaną zastąpione. Łącząc się z prywatnymi serwerami, ludzie mogą upewnić się, że ich ruch internetowy nie będzie łatwy do zhakowania przez kogoś w tej samej publicznej sieci Wi-Fi. Ponieważ cały ich ruch będzie szyfrowany. Nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do odwiedzanych stron internetowych ani Twoich danych uwierzytelniających, takich jak nazwy użytkownika, hasła, informacje o koncie finansowym i inne poufne informacje umożliwiające identyfikację. 

Najlepsze usługi VPN na rok 2022:

 • NordVPN — najlepsza sieć VPN zapewniająca prywatność
 • Surfshark — najlepsza sieć VPN do zabezpieczania/szyfrowania
 • Private Internet Acces VPN – najlepsza sieć VPN dla systemu Windows
 • IPVanish — najlepszy VPN dla Androida
 • Ivacy — najlepsza sieć VPN do podróży
 • Atlas VPN — najlepsze monitorowanie naruszenia danych
 • ExpressVPN — najlepsze szyfrowanie
 • PureVPN — najlepsza baza serwerów
 • CyberGhost — najlepsza sieć VPN dla komputerów Mac
 • Hotspot Shield — najlepszy VPN dla Netflix
 • ProtonVPN — najlepszy VPN dla Zoom
 • Norton Secure VPN — najlepsza sieć VPN z dynamicznymi adresami IP

Najlepsze darmowe VPN

Najlepsze darmowe VPN to Hotspot Shield, Windscribe, TunnelBear i ProtonVPN. Jednak te sieci VPN są w pewien sposób ograniczone dzięki bezpłatnemu planowi. Na przykład TunnelBear oferuje tylko 500 MB danych w swojej bezpłatnej opcji. Windscribe ogranicza bezpłatnych użytkowników do 10 GB danych miesięcznie, podczas gdy bezpłatna opcja Hotspot Shield nie obejmuje nieograniczonej przepustowości, dostępu do wszystkich serwerów, pięciu jednoczesnych połączeń i całodobowej pomocy technicznej. Wreszcie bezpłatna opcja ProtonVPN pozwala użytkownikom łączyć się tylko z trzema serwerami, bez żadnych ograniczeń dotyczących danych. Więc chociaż możesz uzyskać bezpłatną sieć VPN, najlepiej za nią zapłacić.

Źródło: prywatność w Internecie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *