Masaż leczniczy ratunkiem na bolące plecy

Masaż to inaczej ucisk tkanek, polegający na wykonywaniu odpowiednich ruchów przez masażystę w określonym tempie. Dobór masażu powinien zależeć od celu, jaki chcielibyśmy osiągnąć, wybór jest szeroki, więc warto dobrze się zastanowić i pamiętać, że np. w przypadku masażu leczniczego istotne jest, aby wykonała go osoba odpowiednio wykwalifikowana, gdyż nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może przynieść naszemu kręgosłupowi więcej szkód niż pożytku.

Techniki masażu kręgosłupa

Przed masażem pacjent powinien udać się do specjalisty, który przeprowadzi odpowiedni wywiad, skieruje na konkretne badania oraz stwierdzi czy nie występują jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu fizjoterapeutycznego. Przy braku przeszkód, którymi są m.in. osteoporoza, nadciśnienie czy choroba nowotworowa, lekarz wystawi właściwe skierowanie np. na serię masaży leczniczych. Do technik takiego zabiegu zaliczamy głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje oraz wałkowanie.

  • Głaskanie powinno rozpoczynać każdy masaż, może być delikatne lub głębokie oraz wykonywane ze zmienną częstotliwością, wszystko zależy od nasilenia bólu.
  • Rozcieranie to zasadniczy etap masażu, polega na wykonywaniu kolistych lub półkolistych ruchów całą dłonią lub np. opuszkami palców.
  • Ugniatanie polega na uciskaniu tkanki pojedynczych mięśni oraz ich grup. Jest to bardziej intensywna i energiczna technika od poprzednich.
  • Oklepywanie to krótkie i sprężyste uderzanie w masowane miejsce w celu przekrwienia danej okolicy ciała i uaktywnienia procesów naprawczych.
  • Wibracje to sposób, który charakteryzuje się przekazywaniem drgań masowanym tkankom za pomocą wstrząsów wykonywanych rękami lub przy pomocy specjalnego urządzenia.
  • Wałkowanie to technika, którą można zastosować np. na zakończenie masażu, ma działanie rozluźniające i relaksujące.

Masaż leczniczy

Przy wykonywaniu tego rodzaju masażu zastosowanie mają wszystkie powyższe techniki masażu. Ponadto ten zabieg fizjoterapeutyczny można łączyć również z innymi jak np. hydroterapia. Masaż leczniczy ratunkiem na bolące plecy – to stwierdzenie potwierdzi wielu pacjentów, korzystających z tego rodzaju zabiegów. Masaż rozluźniania mięśnie i redukuje ich napięcia, powodując jednocześnie lepsze ukrwienie bolących miejsc. Terapia ta oferowana jest przez wiele punktów czy centrów medycznych, ważne aby wykonana była fachowo. Jedno z takich miejsc znajdziemy pod adresem: http://www.masazlodz.pl, pamiętajmy, że dobór odpowiedniego ośrodka i specjalisty daje nam pewność dobrze przeprowadzonego, skutecznego i bezpiecznego zabiegu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *