Przeszczep tłuszczu a modelowanie ciała

Przeszczep tkanki tłuszczowej to zabieg znany w medycynie estetycznej. Zabieg ten jest bardzo popularny. Przeszczep tłuszczu zwany jest lipotransferem. Lipotransfer polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie mamy go za dużo do miejsc z wyraźnym ubytkiem, które chcemy powiększyć w sposób naturalny. Zabieg wykonuje się również w przypadku zapadniętych blizn, asymetrii piersi. Zazwyczaj jest to transfer tłuszczu z okolic brzucha, uda. Jest to naturalny wypełniacz ciała. Operacja jest przeprowadzana z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego bądź miejscowego. Wybór zależy od wielkości zabiegu. Zabieg na ogół trwa od 30 do 90 minut.

Zalety przeszczepu tłuszczu

  • usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej;
  • przeszczep własnego tłuszczu jest bardzo bezpieczny;
  • w momencie przeszczepu tłuszczu przeszczepia się komórki macierzyste, co sprawia, że skóra zostaje mocno ujędrniona i odmłodzona;
  • bardzo krótki czas rekonwalescencji, ok. 14 dni;
  • brak reakcji odrzucenia tkanki tłuszczowej;
  • bardzo szybko widoczne efekty;
  • utrzymujący się długotrwale efekt;
  • możliwość powtórzenia zabiegu.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu lipotransferu konieczna jest konsultacja wstępna, tak samo, jak przy każdej innej operacji plastycznej. Lekarz na tej wizycie zapoznaje się z problemami pacjentów, zleca wykonanie podstawowych badań oraz ustala plan leczenia i zabiegu. Przed zabiegiem pacjent nie może palić, zażywać leków, pić alkoholu. Są to zalecenia ogólne na około dwa tygodnie przed zabiegiem. Natomiast w dniu zabiegu pacjent powinien myć się jedynie mydłem antybakteryjnym, a nie żadnym zapachowym. Są to podstawowe zalecenia, aczkolwiek lekarz na konsultacji może je skorygować.

Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Dlatego w pierwszej fazie zabiegu podawany jest płyn znieczulający. Następnie za pomocą urządzenia, które generuje drgania o wysokiej częstotliwości, odłącza się tkankę tłuszczową i przetwarza ją się w specjalną emulsję połączona z płynami nasiękowymi. Następnym krokiem jest odwirowanie emulsji, aby uzyskać czystą tkankę tłuszczową. Odpowiednio przygotowana tkanka tłuszczowa wprowadzana jest w odpowiednie miejsce np. piersi, pośladki, czy też twarz. Na sam koniec operacji zakłada się opatrunki, które ściąga lekarz na wizycie kontrolnej. Po zabiegu również należy stosować się do zaleceń specjalisty. Proces gojenia jest dość krótki. Po czasie rekonwalescencji dochodzi do całkowitego wygładzenia skóry. Skóra wygląda bardzo naturalnie.

Zobacz: przeszczep tłuszczu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *